TOPlist

Kulturní a sportovní akce

Dominic Miller Band (host Vojtěch Dyk)

Neděle 23.04.2023 19:30
Místo konání: Humpolec, Divadelní scéna kina

Zveme Vás na jediný letošní koncert Stingova kytaristy v Česku! 

Světově uznávaný kytarista Dominic Miller, známý zejména mnohaletou spoluprací se Stingem, se po třech letech vrací opět na Vysočinu. Dominic Miller zavítá do Humpolce v rámci evropského turné a představí své nové album Vagabond. Českým hostem tohoto jedinečného hudebního večera bude Vojtěch Dyk.

Kapela vystoupí v tomto složení:
 
Dominic Miller – kytara
Jacob Karlzon – piano, keyboard
Nicolas Fiszman – baskytara
Ziv Ravitz – bicí

Fenomenální kytarista s hvězdným bandem a hostem Vojtěchem Dykem - to si nemůžete nechat ujít!

Akci přináší Městské kulturní a informační středisko v Humpolci ve spolupráci se Zdeňkem Rýznerem a Janou Hruškovou.

Sponzorem akce je HRANIPEX a.s. a fabrika hotel.

  • Vstupné: 990 Kč
  • Předprodej infocentrum Humpolec nebo online 
     
  • Sledujte FB událost

 

Dominic Miller, rodák z Buenos Aires platí v hudebním světě za vrcholného profesionála a jeho těsné propojení se Stingem trvá již desítky let. Podílí se na Stingově produkci nejen jako kytarista, ale i jako skladatel a aranžér. Ze společné tvorby lze jmenovat především světoznámou píseň Shape Of My Heart.

Autorskou hudbu Dominica Millera v mnoha ohledech určují jeho kořeny. Narodil se v Argentině irsko-americkému páru, studoval v Anglii a dnes žije ve Francii. Jako hudebník tedy ve své tvorbě spojuje to nejlepší ze starého i nového kontinentu.

Jsem silně ovlivněn tím, jaký má Sting smysl pro harmonii, i stylem jeho skládání textů a písní. Já zkouším to samé aplikovat do instrumentální hudby. Vyjadřuji se pomocí hudebních aranžmá,“ netají se sám Miller svou inspirací. Sting svého spoluhráče také velmi obdivuje a k jeho tvorbě se vyjádřil takto: „Kdykoliv Dominic hraje na kytaru, vytváří jedinečné barvy a celé spektrum emocí, ojedinělou architekturu ticha, melodie i resonancí. Dokáže hudbou pozvednout ducha do jiných sfér.

Kromě Stinga spolupracoval Miller také s mnoha dalšími osobnostmi, například s Paulem Simonem, José Carrerasem, Philem Collinsem, Paulem Youngem, Manu Katchém, Chrisem Bottim a dalšími.