TOPlist

Kulturní a sportovní akce

Lež

Pondělí 16.03.2020 19:30
Místo konání: Humpolec, divadelní scéna kina

MěKIS v Humpolci vás zve na divadelní představení o tom, zda je možné ve vztazích lhát. Kde končí ohleduplnost a začíná lež. A zda lze s absolutní pravdou ve vztahu obchodovat..

"Kdyby si lidé říkali absolutní pravdu, nezbyl by na Zemi jediný pár."  Alice a Paul jsou poměrně šťastný a spokojený manželský pár. Jednoho dne čekají hosty k večeři – své dlouholeté přátele Laurence a Michela, kteří také žijí v harmonickém manželství. Alice je ale celá nesvá a žádá po manželovi, aby večeři na poslední chvíli odvolal. Ten se samozřejmě brání a chce znát důvod, proč by to měl udělat. Ovšem ona mu pravý důvod nechce říct: toho dne dopoledne zahlédla ve městě Michela, jak se líbá s cizí ženou. Alice je tak postavena před velké morální dilema: udělá přítelkyni větší službu, když jí o tom řekne, nebo když jí to naopak zamlčí? Proto by pro ni bylo vůbec nejlepší, kdyby se večeře neuskutečnila a ona mohla své rozhodování odložit. Paulovi se nakonec se svým problémem svěří; Alice se lehce přiklání k tomu říci pravdu, Paul naopak k tomu lhát. Oba se rozhodnou večeři odložit, ovšem v tu chvíli už jejich přátelé zvoní u dveří a společný večer musí proběhnout. Nejistota a různé postoje Alice a Paula vedou ke spoustě humorných situací a k zajímavému rozuzlení…

Představí se pražské divadlo Verze. 

OBSAZENÍ : Petra Špalková, Petr Lněnička, Eva Kodešová/Gabriela Mikulková, Jan Dolanský. 

Vstupné: 390 Kč, předprodej vstupenek bude zahájen 2.12. v infocentru Humpolec, online rezervace od 2.12. zde (pod plakátem). 

 

 

 


Online rezervace