TOPlist

Kulturní a sportovní akce

Poslední aristokratka

Úterý 26.03.2019 19:30
Místo konání: Humpolec, divadelní scéna kina

MěKIS v Humpolci vás zve na divadelní představení podle knihy Evžena Bočka - Poslední aristokratka. Příběh rodiny hraběte Kostky, který se vrací z emigrace, aby převzal rodinné sídlo. S ním „zdědí“ i zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka nebo kuchařku, která si ráda přihne.

„Hra Poslední aristokratka je stejně jako kniha velmi vtipná. Je o tom, co všechno je člověk schopen udělat, aby zachránil svůj hrad, tedy i svoji historii,“ říká Anna Polívková, představitelka Marie Kostkové z Kostky, která se vrátila z Ameriky na rodový zámek. „Ta pozoruje dění kolem sebe a popisuje je s vtipem, nadhledem a možná i s jistým odstupem,“ popisuje dále svoji hrdinku Anna Polívková. „Všechny ostatní postavy jsou krásně vykreslené figurky ze života českého, mezi které se musí naši amerikáni nějak zařadit. Dost se těším, že budu mít mírný přízvuk v češtině“, dodává Polívková.

Hrají: Anna Polívková, Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová, Zdeněk Hruška, Libor Hruška, Denisa Pfauserová, Kristýna Hrušínská, Martin Sitta, Jitka Sedláčková, Michal Kern, Rudolf Stärz. 

Vstupné:  470 Kč. Předprodej vstupenek v infocentru Humpolec, online rezervace zde (pod plakátem). 


Online rezervace