TOPlist

Kulturní a sportovní akce

Tvůrčí skupina

Středa 08.07.2020 10:00
Středa 15.07.2020 10:00
Středa 29.07.2020 10:00
Místo konání: Humpolec, 8SMIČKA - zóna pro umění, Kamarytova 97, Humpolec

Tvůrčí skupiny jsou novinkou v programu na léto 2020 – celkem tři různé speciální programy k výstavě Bylo nebylo nebylo bylo: Sklo. Na tvůrčí skupiny se lze hlásit jednotlivě i po skupinách, jsou určeny úplně pro každého – pro děti, dospělé i seniory, pro smíšené rodinné skupinky i pro partu přátel s dětmi. Tvůrčí skupiny kreativním způsobem rozvíjí vnímání jak samotné výstavy, tak i umění jako takového skrze kreativní činnosti a aktivity.

Tvůrčí skupiny trvají 90 minut. Vstupné činí 88 Kč, pro rodiny se řídí vstupným shodným s rodinnými výtvarnými dílnami (dospělý + 1 dítě / 88,- Kč, dospělý + 2 děti / 128,- Kč, dospělý + 3 děti / 168,- Kč, dospělý + 4 děti / 208, dospělý + 5 dětí 248,- Kč). Děti do 8 let – zdarma. Svoje místo si zarezervujte na info@8smicka.com nebo volejte na 565 650 906.

 

#SPLA(SKLO) 8.7.2020

Sklenice, vázy, zrcadla, žárovky, lupy, brýle aneb sklo v různých formách si ukážeme pod vedením lektorky Anety Štěpánkové. Zvědavě a hravě o sklu se sklem! Budeme ho zkoumat a zkoušet všemi možnými způsoby – budeme se ho dotýkat, dívat se na ně, otiskovat ho, rýt do něj. A zdobit ho. Zjistíme, v čem je sklo číslo jedna a v čem naopak tak trochu propadá (když padá). Společně si zkusíme, jak vzniká a ukážeme si, že sklářský písek a cukr jsou si možná blíž, než se na první pohled zdá. Aneta Štěpánková v současné době pracuje jako učitelka v soukromé rodinné školičce, lektorka edukačních programů pro nejmenší v 8smičce, lektorka Angličtiny Montessori cestou a průvodkyně Montessori pedagogikou. 

 

# TVAR KAŽDODENNOSTI 15.7.2020

Tvůrčí skupinu povede Jan Peknik Kozák a společně s ním se zamyslíme nad našimi rituály i rutinami, nad tím, jak denně vnímáme sklo kolem nás, jak design ovlivňuje naše životy. Pijeme z hrnků a sklenic, jíme z talířů a misek. Pro nás je to rutina, pro tvůrce těchto předmětů denní potřeby se jedná o výjimečné spojení tvaru a funkce. To, co je pro nás samozřejmostí, je pro jejich tvůrce hádankou i posláním, jak udělat, aby sklenice krásně vypadala, dobře se držela a nevylila se z ní voda. Pojďme hledat odpověď na otázku: kam je až možné posunout hranice designu a jaké možnosti v tomto případě skýtá sklo? Jan Peknik Kozák je umělec, absolvent Fine Art na londýnské St. Martin’s a pedagog na SUPŠ Helenín. 

 

#SKRZ SKLO, SKLO SKRZ 29.7.2020

Tento typ tvůrčí skupiny vede Natálie Brzoňová a s půllitrem v jedné ruce a zavařovačkou v té druhé se s vaší skupinou projde touhle trochu netradiční výstavou a podívá se s vámi na sklo skrz na skrz. Sklo funguje jako zrcadlo, není to však zrcadlo pouze nás samotných, v odrazu kromě sebe vidíme mnohem víc – ty druhé a jejich příběhy. Společně pak zkusíme zformovat náš vlastní odraz a vytvořit tak otisk naší reality. Natálie Brzoňová vystudovala obory Estetika a kulturní studia a Učitelství estetické výchovy pro střední školy na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. V současné době působí v zóně pro umění 8smička a učí estetickou výchovu na Gymnáziu dr. Aleše Hrdličky a zajímá se o galerijní pedagogiku.