TOPlist

Aktuality

Na co kolo?

21.02.2018
Mají to v Amsterodamu, v Reykjavíku, v Praze, v Třešti.....a od letošního jara to budeme mít i v Humpolci. Po městě budou umístěny vesele oranžové bicykly, které si budete moci půjčit a projet se na nich. A pak je zase vrátíte do k tomuto účelu určených stojanů. Kola mohou využívat jak místní obyvatelé, kteří si tímto prostředkem zkrátí trasu na určitém úseku cesty např. do školy/práce, tak i turisté navštěvující turistické cíle ve městě a blízkém okolí. 
Bickykly zařazené do tohoto projektu jsou použité, nicméně fungující a dobře sloužící dané věci. Všechny mají stejně barevný nezaměnitelný "kabátek" a ponesou jména slavných humpoleckých rodáků. Již teď víme, že první kolo, původně skládačka SOBI, nese jméno Jindřich H., a další, na kterém se můžete prohánět, se jmenuje Zorka S. V první fázi bude do provozu nasazeno 7 - 10 kol, která budou rozmístěna na klíčových místech ve městě - u městského úřadu, infocentra, nádraží, škol, polikliniky...
Celá akce bude spuštěna v květnu 2018, kola budou k použití zcela volně a zdarma. Kromě zábavného prožitku a radosti nám tento projekt přinese i odpověď na otázku, která napadne snad každého: vydrží nám v Humpolci kola, která budou k dispozici bezplatně? 
Věřím tomu, že ano! :-) 
 
více o tomto báječném nápadu si přečtěte zde: www.facebook.com/na.co.KOLO