TOPlist

Pro cyklisty

Informace pro cyklisty, výlety

Infocentrum Humpolec je zapojeno do projektu Cyklisté vítáni. V infocentru si cyklisté mohou uzamknout kola do úschovny během pracovní doby infocentra. Vedle budovy najdou i cyklopoint s nářadím a pumpičkou, pro složitější opravy mohou cyklisté využít služeb místních cykloservisů. Od léta 2021 je k dispozici i nabíječka na elektrokola. Nákup nabíječky a cyklopointu podpořil Kraj Vysočina.
Kontakty včetně ubytování a restaurací v okolí vhodných pro cyklisty najdete zde.

Infocentrum Humpolec pro vás připravilo tyto cyklovýlety, které vás protáhnou skrz naskrz krajem kolem Humpolce, lesnatého a svěžího místa na Vysočině. S našimi cyklovýlety navštívíte známé kulturní památky a turistické cíle, ale i místa dosud neobjevená  a nedotčená civilizací. Vystoupáte do více než 700 metrů na vrcholy Melechov a Křemešník a sjedete do 380 metrů  na místo zaniklé obce Zahrádka. Užijete si prostou krásu maličkých kapliček a kostelíků a budete ohromeni majestátem hradů a zámků. V rozsáhlých lesích se osvěžíte vynikající vodou z četného množství čistých studánek a pramenů, v obcích se posilníte místními specialitami ve vyhlášených restauracích i v maličkých hospůdkách. Na svých toulkách potkáte technické památky, adrenalinová centra, obory s daňky, muflony, divočáky i jeleny, zastavíte se u stoleté lípy, v kališťském rozáriu, prohlédnete si úžasnou sbírku vah i klášterní pivovar, budete žasnout nad obrovskými kamennými skulpturami v podlipnických lomech nebo budete fandit sportovcům na raftovém kanále.
Všechny výlety jsou koncipovány tak, abyste poznali dokonale zdejší kraj, jeho historii, kulturu a společenský život a zároveň si co nejvíce užili překrásnou ryzí přírodu a dechberoucí výhledy na okolní kopcovitou krajinu.

Jednolivé výlety si můžete prohlédnout zde:

V infocentru Humpolec si můžete tištěnou brožuru zakoupit za 35 Kč

Pro majitele chytrých telefonů jsme připravili aplikaci HUMPOLECKO NA KOLE. 
Aplikace je zdarma, stáhnout si ji můžete na App Store nebo Google Play.