TOPlist

Turistická karta 2021

Poznej - ochutnej - hraj si!

Léto bude! A s ním i plno možností, jak si užít dovolenou se vším všudy. Pokud se chystáte to našeho regionu, zpozorněte. Pro návštěvníky měst HUMPOLEC, SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU, LIPNICE NAD SÁZAVOU A ŽELIV jsme si připravili turistickou kartu POZNÁVEJ – OCHUTNEJ – HRAJ SI, díky níž můžete navštívit zajímavé turistické cíle, ochutnat místní speciality a hrát si i sportovat. A navíc využít slevový systém turistické karty.

Karta vám dá představu, co se v NAŠEM regionu dá podniknout a VY ji můžete plně využít k plánování pobytu na 2,3,4 a možná i více dnů. Níže najdete stručný itinerář pro váš pobyt.

Kde kartu získáte:

  • Pokud se ubytujete ve vybraných ubytovacích zařízeních v Humpolci, Světlé nad Sázavou, Lipnici nad Sázavou a Želivě, dostanete jako dárek TURISTICKOU KARTU od svého ubytovatele. Seznam ubytovatelů, kteří mají turistickou kartu k dispozici.
  • Turistickou kartu vám na vyžádání také dají pracovníci infocentra v Humpolci, Světlé nad Sázavou nebo v návštěvnickém centru v klášteře v Želivě, pokud se prokážete, že jste přijeli do regionu jako turisté.
  • Na kartu má nárok vždy jeden člen rodiny.

Jak uplatníte slevu:

  • Navštívíte-li některý z cílů uvedených v TURISTICKÉ KARTĚ, oznamte před placením, že budete využívat slevu. Provozovatel daného subjektu vám po uplatnění slevy orazítkuje a podepíše patřičný kupón ve vaší kartě, a tím je sleva vyčerpaná. Otevírací doba jednotlivých provozovatelů je uvedena na jejich webových stránkách či FB profilu. Na některé aktivity je vhodná rezervace předem (dvojkolo, prohlídka pivovaru v Želivě). Podrobné informace najdete na webu jednotlivých provozovatelů uvedených v mapě či vám je poskytnou sami provozovatelé telefonicky.

Kde můžete kartu využít:

Přehled zapojených subjektů najdete na mapě či si je zobrazíte v tabulce. Výhody jsou členěny do tří kategorií, které si snadno na mapě vyfiltrujete:

1/ POZNÁVEJ (památky v Humpolci, Světlé, Želivě i Lipnici) – značeno červenou barvou
2/ OCHUTNEJ (restaurace, kavárny, želivský pivovar, kde můžete ochutnat i regionální potravinu Vysočiny – želivský Haštal 12) – značeno zelenou barvou
3/ HRAJ SI (venkovní a sportovní hry a aktivity pro dospělé i děti) – značeno modrou barvou v mapě

Těšíme se na společné léto!