TOPlist

Aktuality

Honzlův Humpolec

08.02.2019

MěKIS v Humpolci a Město Humpolec a vás zve na festival amatérských divadelních představení
HONZLŮV HUMPOLEC 2019 - 15. ročník.
I v letošním roce jsme pro vás připravili velice zajímavou nabídku. 
V letošním roce vás čekají následující tituly: 

8.3.     Jaroslav Koloděj - POSTEL PRO ANDĚLA
            DS Jana Lišky, Třešť

15.3.   Michael McKeever -  HVĚZDNÉ MANÝRY 
            DS Studený 

22.3.   Ray Cooney - RODINA JE ZÁKLAD STÁTU
            DS J.K.Tyl Meziměstí 

29.3.    Moliére - ZDRAVÝ NEMOCNÝ
            DSJH při MěKIS v Humpolci 

  • Začátky představení jsou v 19:30 
  • Vstupné na jednotlivá představení – 80,- 
  • Rezervace a předprodej vstupenek v infocentru Humpolec, Havlíčkovo nám. 91, tel: 565 532 479, mekis@infohumpolec.cz
  • Rezervace jednotlivých vstupenek je možná také on-line 
  • Rezervace abonentek je možná pouze telefonicky nebo osobně v infocentru. 
  • Zahájení předprodeje (jednotlivé vstupenky i abonentky) od 8.2.2019 v infocentru
  • Prodáváme abonentky za 240 Kč. Zakoupením této abonentky získáte zvýhodněné vstupenky na všechna čtyři představení v rámci festivalu HH.

 

POSTEL PRO ANDĚLA
 
Každý z nás se ve svém životě alespoň jednou obrátil na svého anděla strážného. Jedná se o jev docela běžný a setkáváme se s ním v nejrozličnějších situacích. Někdo prosí o radu při vyplňování loterijního tiketu, jiný volá o pomoc při zběsilé noční jízdě zasněženou krajinou, další zas žádá o opatrování své dušičky při průchodu tmavou uličkou. Zkrátka všichni jsme zvyklí prosit a žádat o úplně všechno. Co si ale počít s tím, když onen anděl strážný požádá o pomoc nás? A když se k tomu ještě přidají starosti s dospívající dcerou a jejím nápadníkem, zvědavou sousedkou a poněkud svérázným veterinářem, vznikne taková motanice, že ji nedokáže rozmotat ani samotný farář, člověk boží čistoty, který má k andělským bytostem nejblíže. Příběh o tom, jak by se nemělo střílet pánu Bohu do oken je plný situací, které mnozí z nás velmi dobře znají, ale přesto, nebo možná právě proto, při jejich shlédnutí propadáme v záchvaty smíchu. 
 
nahoru
 
 
HVĚZDNÉ MANÝRY
 
Hvězdné manýry jsou tak povedená, rychlá a bláznivá fraška.Odehrává se ve velice elegantním hotelu v Palm Beach v roce 1942. Má se uskutečnit koncert s beneficí na podporu amerických válečných výdajů a organizátoři se neobejdou bez dvou hvězd, které spolehlivě plní sály a pokladny. Jenže to má jeden háček.
Dvě zmíněné umělkyně se nesnášejí a potkají-li se na jevišti, neváhají zajít až k fyzickému napadení. Jak je ubytovat, aby se nepotkaly? Ředitel hotelu připraví přesný plán, který ale od začátku selhává. Vydrží ale jeho nervy až do konce? Bude to těžké, protože obě hvězdy mají své manýry a nekompromisně vyžadují to nejlepší apartmá. Nešťastnou  náhodou  tedy  skončí   každá  v  jedné z jeho ložnic a strašlivý výbuch je jen otázkou času.
 
 
nahoru
 
RODINA JE ZÁKLAD STÁTU
           
V londýnské Nemocnici U svatého Ondřeje se dva dny před Štědrým dnem doktor David Mortimore připravuje na důležitou Ponsobyho nadační přednášku, která mu může pomoci v tolik očekávaném kariérním postupu.
 
Potřebuje k tomu jenom klid a čas, ale ani jednoho se mu nedostává. Chvíle soustředění před vystoupením mu znesnadňuje běžný provoz nemocnice, příprava vánočního představení a taky nečekaná návštěva jeho bývalé milenky Jane a jejího ještě nečekanějšího „dárečku“. Zoufalý lékař prosí o pomoc přítele Huberta, ale tato prosba situaci jenom komplikuje a příchodem manželky Rosemary a dalších postav se ještě více zamotává. Výsledkem jsou neuvěřitelné, typicky cooneyovské zmatky.
 
 
 
 
ZDRAVÝ NEMOCNÝ
 
Argan,bohatý měšťan a vděčný zákazník všech pařížských lékařů a lékárníků, chce svou dceru Angeliku provdat za syna známého lékaře, aby měl doktora takříkajíc v rodině a ušetřil peníze za své nezbytné léčebné výlohy. Angelika však chce jiného.
Jejímu štěstí tedy musí na pomoc přispěchat komorná Toaneta. Arganova manželka Belina se zase všemožnými kličkami snaží jednak zbavit své nevlastní dcery a jednak zařídit, aby se sama stala jedinou dědičkou Arganova majetku. 
Přivést zdravého nemocného k rozumu se také snaží jeho bratr Berald. Může se jim to vůbec podařit? Věřme, že jako každá správná komedie bude mít i Zdravý nemocný šťastný konec. Navzdory tomu, že její autor, který hrál hlavní roli, po čtvrté repríze zemřel.
 

nahoru

trochu historie z Honzlova Humpolce..