TOPlist

Aktuality

Humpolecké Velikonoce

06.04.2023

Na Bílou sobotu se tradičně pletly pomlázky a barvila vajíčka. Obojí, ale i mnoho dalšího včetně zdobení perníčků a výroby velikonočních dekorací si budete moct vyzkoušet během Humpoleckých Velikonoc v sobotu 8/4 od 13:00 do 18:00.

Ve 13:00 zahájí vystoupení kytarového souboru Vánek velikonoční jarmark před Mikádem, kde vás až do 18:00 čekají jak rukodělné výrobky a velikonoční dekorace, tak i bohatá nabídka občerstvení (lokše naslano i nasladko, palačinky, pečené brambory, jidáše, minimazance, káva, pivo, svařák aj.) a také dobový dětský kolotoč na ruční pohon.

Ve 14:00 proběhne v klubu Mikáda velikonoční čtení Knihovny Jiřiny Zábranové spojené s výstavou dětských knih s jarní a velikonoční tematikou, které si budete moct hned na místě vypůjčit nebo si přímo na místě založit průkazku do knihovny.

V 15:00 si nenechte s dětmi ujít Velikonoční pohádku Divadýlka Mrak v kině – vstup zdarma!

V 16:00 začíná v klubu Mikáda přednáška etnoložky Markéty Skořepové s názvem Velikonoce – motivy a symboly.

V 17:00 vyhlásíme vítěze soutěže o NEJ velikonočního beránka. Zapojit se do soutěže můžete snadno – stačí v sobotu do 12:00 donést do infocentra vlastnoručně upečeného beránka. Všechny beránky vystavíme (bez uvedení jmen autora, ať je to fér) a návštěvníci bez rozdílu věku budou až do 16.00 moct hlasovat o toho nejkrásnějšího. Udělíme jak cenu veřejnosti, tak i cenu poroty!

Od 13:00 do 18:00 se můžete s dětmi zapojit do velikonoční bojovky – herní kartu si vyzvednete na infocentru od 13:00 a když rozluštíte tajenku, v Nápravníkově stavení vás čeká sladká odměna. Na trasu doporučujeme vyrazit od infocentra nejpozději v 17.00!

V Mikádu vás čeká od 13:00 do 18:00 výstava Muzea dr. A. Hrdličky o velikonočních zvycích, dětský koutek s aktivitami pro nejmenší už od 2 let, velikonoční tvůrčí dílny (zdobení perníčků, výroba zápichů, tvoření ze dřeva aj.) a také ochutnávka velikonočních dobrot, kterou připraví Střední škola informatiky a cestovního ruchu SČMSD Humpolec, s.r.o.

Na Zichpili můžete od 13:00 do 18:00 absolvovat komentované prohlídky památek (Nápravníkovo stavení, toleranční kostelík, kostel sv. Jana Nepomuckého, židovská synagoga), se kterými vás seznámí studenti Střední školy informatiky a cestovního ruchu SČMSD Humpolec, s.r.o. V Nápravníkově stavení vás čekají Velikonoce, jak je (možná) neznáte a výroba z proutí.

Infocentrum bude v sobotu 8/4 při příležitosti Humpoleckých Velikonoc otevřené od 9:00 do 16:00 – v tomto čase budete moct navštívit i HLINÍKárium.
Těšíme se na Vás!