Aktuality

Soutěž Mládí Humpolec

05.11.2018

Jen pro ten dnešní den stojí za to žít…

18. ročník Soutěže Mládí Humpolec se nesl v duchu první republiky. Pořadatelé, uvaděčky, šatnářka, dokonce i zvukař a samozřejmě také hostesky byli oblečeni  v dobových kostýmech, nechyběly rukavičky, cigaretové špičky, čelenky ani  klobouky. Z reproduktorů se linuly tóny hudby dvacátých let minulého století, a také kulturní program, který připravil pan Bohdan Petrović   se svými žáky ze ZUŠ Gustava Mahlera v Humpolci,  připomínal období první republiky. Republika slavila sto let a Soutěž Mládí osmnáctiny.

V letošním roce bylo ohodnoceno 32 talentovaných žáků a studentů. Z těch nejmladších byli na prvním místě za ZŠ Hálkova Elen Holendová, která vynikla především ve sportu, a za ZŠ Hradská Marek Roll s vynikajícími studijními výsledky. Pro tuto kategorii se hlavním partnerem stala společnost Profil Nábytek,  která šikovným dětem věnovala pobyt v luxusním ubytování Stará škola v Krkonoších.

Další kategorie hodnotila  nejlepší sportovce.  Za  Gymnázium Dr. Aleše Hrdličky byla  vyhodnocena jako nejlepší sportovec  Tereza Zachová, za ZŠ Hradská Erik Topič a za ZŠ Hálkova opět dívka – Zuzana Kopicová. Hlavním partnerem pro kategorii Sportovec byla společnost Stampi mobil, a tak tito tři nejlepší, ale i jejich kamarádi z druhých a třetích míst, získali vouchery na zboží  mezi teenagery zřejmě nejoblíbenější – do obchodu s elektronikou a mobily.

Humpolecké střední školy – Česká zemědělská akademie, ČZA – technické učiliště a Gymnázium Dr. Aleše Hrdličky také představili své nejúspěšnější studenty a učně. Gymnazista Matěj Doležálek, stálice soutěže Mládí, samozřejmě na pódiu mezi nejlepšími nemohl chybět a pro ocenění si přišel společně s dalším talentovaným spolužákem Jirkou Klubalem. ČZA se za Technické učiliště pochlubila šikovnými řemeslníky – Bohumil Svoboda uspěl v republikovém kole soutěže instalatérů,  Zdeněk Zíka zabodoval v zemském kole soutěže  automechaniků, a děvčata ze zemědělské školy Dominika Palánová a Tereza Bendová ohromily dlouhým seznamem a vynikajícím umístěním v soutěžích v jízdě na koni.

Poslední kategorií byli studenti vyšších ročníků základních škol a nižšího ročníku gymnázia a bylo v ní ohodnoceno devět talentů. Vítězkou této kategorie a absolutní vítězkou celého letošního ročníku soutěže se stala Radka Váchová ze ZŠ Hálkova. Tato všestranná studentka vynikla hlavně v matematických soutěžích.

Hlavním partnerem pro tuto kategorii je společnost MHA, od níž Radka získala poukázku na výběr zboží v hodnotě 3000 Kč.

Rodinný pivovar Bernard, který je garantem soutěže, každoročně věnuje  navíc ještě jednu cenu absolutnímu vítězi.  A protože se Radka svěřila, že si šetří na nový notebook, předal jí zástupce pivovaru Bernard pan Zdeněk Mikulášek ještě poukaz  na 10 000 Kč do obchodu s elektronikou.

Slavnostní večer dospěl ke svému vyvrcholení,  talentovaní studenti  byli díky partnerům 18. ročníku soutěže velkoryse odměněni a zpěváci ze ZUŠ Gustava Mahlera se s publikem rozloučili známou lidovou písničkou, která nám ještě jednou připomněla období  1.republiky, „Ach synku, synku“.

Celková částka, jíž partneři soutěže tento ročník podpořili, byla 62 600 Kč.

Náš velký dík patří partnerům soutěže, díky nimž byli žáci a studenti za své výsledky tak štědře oceněni:

Garant soutěže: Rodinný pivovar Bernard, a.s., který  šikovné studenty každoročně odměňuje částkou 20 000 Kč.

Hlavní partner pro kategorii  A Student -  Profil Nábytek Humpolec, a.s.

Hlavní partner pro kategorii B Student  – MHA, s.r.o.

Hlavní partner pro kategorii B Sportovec  - StaMPi, spol. s.r.o.

Hlavní partneři  každoročně přispívají na ocenění studentů částkou 7000 Kč.

Další partneři, podporují talentované žáky a studenty částkami v rozmezí 2000 – 5000 Kč: Lakum Galma, Status Humpolec akciová společnost, Gebrüder  Ostendorf - OSMA zpracování plastů, s. r. o., SMIP Humpolec,  Elektrocentrum Maryška, Cestovní agentura Adores, Knihkupectví Jana Zábrany a Tesařství Pavel Krejčí.

Fotodokumentaci akce  najdete zde..

více o této soutěži, fotodokumentaci z předchozích ročníků, aktuální i předchozí výsledky, atd..najdete zde:  http://infohumpolec.cz/infocentrum/soutez-mladi/soutez-mladi.html