TOPlist

Aktuality

Lyžařské běžecké stopy

13.02.2021

19.2.2021
Zdá se, že jaro klepe na dveře a podívaná na bílé pláně je pro letošní rok nenávratně pryč. Nicméně běžkaři si určitě letošní sezónu užili.
V Humpolci vyjel skútr poprvé 8. ledna, takže více než měsíc jsme mohli vyjíždět do stopy, a to především díky Jirkovi Hynkovi a Frantovi Špinarovi z TS Humpolec , kteří neúnavně řezali stopy a vymýšleli pro nás nové okruhy a nápadité "pytlíky" na loukách. Chlapi, děkujeme moc a smekáme, letos to bylo prima!

13.2.2021
Dnes skútr projel další trasy - sklouznout se tak můžete u Koberovic  - mapa okruhu zde: https://mapy.cz/s/docevupuhe
nebo si udělat pěkný 30km výlet na Lipnici  - mapa zde:
https://mapy.cz/s/nehukufona
Nakonec se skútr vydal i za dálnici na Krasoňov a Břiště, bohužel čím níže, tím méně sněhu a cesta je hodně poznamenaná těžbou. V Lipovkach je shrnutá cesta. Za Aralem už spíše počítat s kvalitní "šlapananou stopou".
Mapu cesty najdete zde: https://mapy.cz/s/kefugaboda

12.02.2021

Ráno skútr upravil stopu na Rozkoši, Pod Židovským hřbitovem a na Hadině (tam je aktuálně nejméně sněhu). Odpoledne pak nový experiment - trasa navazuje z Hadiny na Světlici - Budíkov a pak přes Pusté Lhotsko na osvědčenou klasiku: Kaliště - Záběhlice. Nástup na tuto trasu je tentokrát na silnici na Brunku u křížku u odbočky ke skládce (abychom se vyhnuli zoranému poli před Jiřicemi). Bohužel sněhu není, kolik bychom si přáli, úsek kolem Brunky a Jiřic je už hodně “na dřeň”  a po strništi to už moc nesviští. Mapu najdete zde: https://mapy.cz/s/kugupateza.

Další info také na našem fb. 

9.02.2021

I když napadl sníh, stále ho není tolik jako v Praze, skútr tedy zatím nemůže vyjet. (Vyzkoušeno, stopa jde až do hlíny). Na Rozkoši je v současné době proběhnuté kolečko od běžkařů (jsou přece jen lehčí než skútr a nezaboří se tolik..). 

27.1.2021 (15:00)
Trochu nám připadlo a tak se skútr technických služeb opět rozjel do terénu. Projetá je stopa a okruh na Rozkoši a svezení na ní je zatím parádní! Viz foto dole.

Vzhledem k aktuální předpovědi a stavu sněhu se před víkendem již nebude projíždět další okruh.

22.1.2021 (15:00)
Po 3 denní oblevě nám sněhu výrazně ubylo. Skútr naposledy objel trasy minulý víkend a v pondělí trasu C na Kaliště/Proseč. Městské okruhy byly ve čtvrtek sjízdné s opatrností. Okruh Rozkoš má ještě výborné podmínky. 

18.1.2021
V současné době jsou podmínky pro běžecké lyžování v Humpolci a okolí ideální. Jsou upravené všechny tři trasy: 

a městské okruhy:

Sledujte naše stránky a náš facebook

více o běžeckých trasách v okolí Humpolce zde..

informace o půjčování lyží a běžek najdete zde...