TOPlist

Pro cyklisty

Informace pro cyklisty, výlety

Infocentrum Humpolec je zapojeno do projektu Cyklisté vítáni. V infocentru si cyklisté mohou uzamknout kola do úschovny během pracovní doby infocentra. Vedle budovy najdou i cyklopoint s nářadím a pumpičkou, pro složitější opravy mohou cyklisté využít služeb místních cykloservisů. Od léta 2021 je během cyklistické sezony k dispozici i nabíječka na elektrokola. Nákup nabíječky a cyklopointu podpořil Kraj Vysočina.
Kontakty včetně ubytování a restaurací v okolí vhodných pro cyklisty najdete zde.

Infocentrum Humpolec pro vás připravilo tyto cyklovýlety, které vás protáhnou skrz naskrz krajem kolem Humpolce, lesnatého a svěžího místa na Vysočině. S našimi cyklovýlety navštívíte známé kulturní památky a turistické cíle, ale i místa dosud neobjevená  a nedotčená civilizací. Vystoupáte do více než 700 metrů na vrcholy Melechov a Křemešník a sjedete do 380 metrů  na místo zaniklé obce Zahrádka. Užijete si prostou krásu maličkých kapliček a kostelíků a budete ohromeni majestátem hradů a zámků. V rozsáhlých lesích se osvěžíte vynikající vodou z četného množství čistých studánek a pramenů, v obcích se posilníte místními specialitami ve vyhlášených restauracích i v maličkých hospůdkách. Na svých toulkách potkáte technické památky, adrenalinová centra, obory s daňky, muflony, divočáky i jeleny, zastavíte se u stoleté lípy, v kališťském rozáriu, prohlédnete si úžasnou sbírku vah i klášterní pivovar, budete žasnout nad obrovskými kamennými skulpturami v podlipnických lomech nebo budete fandit sportovcům na raftovém kanále.
Všechny výlety jsou koncipovány tak, abyste poznali dokonale zdejší kraj, jeho historii, kulturu a společenský život a zároveň si co nejvíce užili překrásnou ryzí přírodu a dechberoucí výhledy na okolní kopcovitou krajinu.

Jednolivé výlety si můžete prohlédnout zde:

Pro majitele chytrých telefonů jsme připravili aplikaci HUMPOLECKO NA KOLE. 
Aplikace je zdarma, stáhnout si ji můžete na App Store nebo Google Play.  

 

https://www.e-biker.cz/nabijeci-stanice/12678
Naše nabíjecí stanice na e-Biker.cz
BEZPEČNĚ NA CYKLOVÝLET