TOPlist

První naučná stezka pro vozíčkáře na Vysočině

Za Hliníkem do Humpolce - první naučná stezka pro vozíčkáře v Humpolci

Tříkilometrový okruh v Humpolci, s převýšením 72 metrů, vede ze závodiště Zlatá podkova kolem lesoparku za rybníky Dvorák a Dusilák k židovskému hřbitovu pod hradem Orlík a kolem školního statku zpět na závodiště.
Okruh měřící tři kilometry začíná i končí u restaurace Salon Zlatá podkova v sousedství  humpoleckého závodiště. Asfaltová cesta vás vyvede přes přechod pro chodce na cestu vedoucí k Dusilovskému rybníku. Pak už má zpevněná cesta přírodní povrch.

Udržovaný lesopark nabízí u stanoviště Mlýn odpočívadlo pro doprovod vozíčkářů se stolem a lavicemi, které se dají využít pro občerstvení. Dále se turisté dostanou do mírného kopečka k židovskému hřbitovu. Vozíčkáři se vrátí kolem školního statku s všudypřítomnými koňmi.

Humpolecký okruh je dlouhý 3 km a patří s převýšením 72 metrů mezi středně náročné, jeho součástí jsou i tři informační tabule a odpočinkové místo. Na startu je několik parkovacích míst, bezbariérová restaurace a WC. Celý úsek je vyznačen směrovkami s piktogramem vozíčkáře. Okruh je navržen jako jedno směrný proti směru hodinových ručiček.
 

Bližší informace na www.kcthumpolec.cz