TOPlist

Aktuality

Geosranda v Humpolci

20.06.2018

Pro turisty, kteří zavítají do našeho města, ale i pro místní občany připravilo Městské kuturní a informační středisko hru s názvem Geofun (česky prostě Geosranda). 


V rámci této "geosrandy" si projdete celé město a jeho nejvýznamnější památky, a ještě se u toho pěkně pobavíte. Průvodcem celé hry vám totiž nebude nikdo jiný, než legendární Hliník! Na vaší geocestě vás čeká spoustu kvízových otázek (nebojte se, lehkých!), a když se vám podaří na skoro všechny správně odpovědět, uvidíte to, co ještě nikdy nikdo neviděl! Ten, kdo dotáhne celou hru úspěšně až do konce, uvidí skutečného Hliníka, resp. jeho fotku! No řekněte, kdo z nás ho viděl? Všichni jsme o něm jen slyšeli...ale neviděl ho zatím nikdo..možná budete první! :-) 

A teď již k vlastní hře. Je určená všem majitelům chytrých telefonů, jedná se totiž o aplikaci, kterou si stáhnete do svého mobilu. Nejprve si instalujte Geofun do svého telefonu. Pokud se nechcete nebo nemůžete připojit k internetu, přijďte před humpolecké íčko a stahněte si hru tady. Máme tu wifi zdarma, pro každého půl hodiny denně. 
Pak následuje rychlá registrace a ve výčtu her (protože Geofun "frčí" po celé republice) se objeví hra s názvem „Hliník se odstěhoval do Humpolce!“, tu si hráči stáhnou do svého chytrého telefonu. Od této chvíle již není nutné mít internetové připojení, stačí přijít se zapnutou aplikací ke startu hry, tedy k HLINÍKáriu nebo prostě před infocetrum v Humpolci. Zde aplikace na základě GPS souřadnic pozná, že je hráč na správném místě a hra může začít. Mobilní aplikace Geofun je ke stažení samozřejmě zdarma pro systémy Android a iOS. S GEOFUNem se hraje i o zajímavé ceny jako zájezd do Vídně, pobyty, …to všechno si nastudujete na stránkách Geofunu

více informací o hře najdete i tady na netu: www.geofun.cz/hlinik-se-odstehoval-do-humpolce/

o této mobilní hře vyšel i pěkný článek v časopise Turistický týdeník

Jediná "nevýhoda" této hry je, že se fakt nedá hrát doma z gauče. Prostě musíte jít ven, do města. Ten chytrý telefon totiž podle GPS pozná, jestli stojíte přesně na těch místech, kam vás hra posílá. A pokud ne, tak prostě nespustí a nespustí. Takže hajdy ze židlí, z křesílek, z postelí, odložte počítač, a vyražte hrát geofun, hru, co svět neviděl! :-)

Tento projekt podpořil Kraj Vysočina dotací na podporu turistických informačních center v Kraji Vysočina.