TOPlist

Aktuality

Literární kvíz pro celou rodinu - 8.otázka

05.09.2018

Městská knihovna "Literárním kvízem pro celou rodinu" připomíná 100. výročí konce první světové války a vzniku samostatného Československa.
Soutěžit s námi může každý. Od července do listopadu bude postupně zveřejněno deset otázek. Není nutné odpovědět na všechny. S každou správnou odpovědí máte blíže k zajímavým věcným a knižním cenám.Správnou odpověď prosím pište na e-mail: knihovna-deti@infohumpolec.cz nebo do zpráv na facebooku knihovny.
 
8. „Dozpívav svoji písničku, veliký Antonín složil ruce na zádech a maní dýchal na kuličku teploměru. Sloupec téměř neúplatný sotva se pohnul a Důra znamenaje tuto řádnost měl několik myšlenek, jež se vystřídaly v sledu míšených karet.
„Tento způsob léta,“ děl vposled, odvraceje se od přístroje Celsiova, „zdá se mi poněkud nešťastným. Je chladno a můj dech, jakkoliv jsem nepozřel vody, je mrazivý. Který měsíc nám zbývá, jestliže ani červen není dost vhodný, abychom pečovali o zdraví a tělesnou čistotu?“ Uvedený úryvek je z románu „Rozmarné léto“. Jaký spisovatel ho ve dvacátých letech minulého století vytvořil?
 
A, Jiří Mahen neboli Antonín Vančura
B, Vladislav Vančura
C, Karel Poláček
 
Knížku si můžete vypůjčit v knihovně.