TOPlist

Muzejní vycházky

Za zlatem na Trucbabu

 13. října 2014 

V pondělí 13. 10. se uskutečnila již třetí muzejní vycházka, tentokrát jsme se vypravili za zlatem. Sraz zúčastněných byl ve 14:30 na autobusové zastávce u pošty, odkud jsme autobusem popojeli nad město na Trucbabu. Tady jsme se sešli s ostatními účastníky, kteří se na místo dopravili po vlastní ose, posilnili se před cestou malou svačinkou a pod vedením Martina Sýkory jsme se vydali po silnici k odbočce na Hněvkovice a potom do lesů mezi Hněvkovice a Močidla, které jsou součástí Humpolecko – Pacovské zlatonosné zóny.

Během několika zastávek jsme prošli a prozkoumali místa těžby, zjistili jsme, co jsou to „pinky“ či „sejpy“ a jak je v terénu odhalit. Když jsme dorazili k potoku, mohl si každý vyzkoušet štěstí s rýžovací pánví. Ti, kdo nedůvěřovali tradiční technice rýžování, vsadili na modernější detektory kovů a na své si tak přišel vlastně každý. Nazpět jsme se vydali přes Havlův kopec, a i když bylo trochu mlhavo, pokochali jsme se výhledem na město a vycházku tak zakončili. Poté jsme se pak rozešli buď zpátky na Trucbabu k zaparkovaným vozidlům nebo dolů do Humpolce.

Poklad jsme domů sice nepřinesli, ale i tak byla výprava ve složení 21 dospělých 3 děti a 2 psi obohacující – místo zlata jsme si odnesli mnoho zajímavých informací, pěkné zážitky a také plný košík hříbků. Na další muzejní vycházku, tentokrát za humpoleckými pamětihodnostmi se můžete těšit v zimě!

 

 

 

Více fotografií z vycházky naleznete zde.